Konfiguracja konta ePUAP w aplikacji UBI

Z Pomoc | Akademia WIT
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szczegóły konfiguracji konta ePUAP w aplikacji UBI

Założenie konta na platformie ePUAP za pomocą zewnętrznego dostawcy tożsamości

W przypadku posiadania konta w banku PKO BP, Inteligo, PeKaO SA, ING albo Millenium można zarejestrować się bez konieczności potwierdzania danych - cała procedura realizowana jest po stronie banku. Jest to najwygodniejszy i najprostszy sposób na założenie konta → zarejestruj się.

Założenie konta na platformie ePUAP

  1. Aby założyć konto w systemie ePUAP należy wejść na stronę www.epuap.gov.pl i wybrać opcję Zarejestruj się. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami umieszczonymi na stronie.
  2. Po założeniu konta należy utworzyć profil zaufany. W tym celu należy zalogować się na swoje konto w systemie ePUAP i wybrać [Imię i Nazwisko] → Moje profile zaufane (pz.gov.pl) → Złóż wniosek.
  3. Po sprawdzeniu danych w formularzu należy kliknąć przycisk Złóż wniosek. Po złożeniu wniosku należy udać się do punktu potwierdzającego w terminie do 14 dni w celu potwierdzenia profilu zaufanego. Lista punktów potwierdzających znajduje się na stronie systemu [Imię i Nazwisko] → Moje profile zaufane (pz.gov.pl) → Lista punktów potwierdzających.

Pod adresem www.epuap.gov.pl znajduje się film instruktażowy przedstawiający szczegółowo proces zakładania i potwierdzania profilu zaufanego.

Posiadanie numeru PESEL jest niezbędne do założenia konta. Więcej informacji o uzyskaniu numeru dla cudzoziemców zamieszczono na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Rejestracja konta ePUAP w systemie UBI

  1. Zaloguj się do Uczelnianego Banku Informacji i przejdź do zakładki Mój profil > Parametry konta.
  2. Znajdź panel EPUAP i kliknij Ustaw adres skrytki.
  3. Wpisz adres swojej skrytki (postępuj według instrukcji w UBI - punkty 1 i 2) i kliknij Wyślij kod weryfikacyjny.
  4. Wpisz 6-cyfrowy kod otrzymany na koncie ePUAP (postępuj według instrukcji w UBI - punkty 3 i 4) i kliknij Potwierdź.
  5. Skrytka została zarejestrowana w UBI.