Dysk sieciowy

Z Pomoc | Akademia WIT
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.


Dostępne zasoby

Po poprawnym zalogowaniu się do domeny na komputerze laboratoryjnym dostępne są następujące dyski sieciowe:

Dysk M: \\oceanic\home
Katalog w którym przetrzymywane są wszystkie katalogi domowe użytkowników. Aby odnaleźć ścieżkę do swojego katalogu domowego należy zalogować sie przez SSH na serwer oceanic.wsisiz.edu.pl i za pomocą komend "cd ~" i "pwd" ją wyświetlić (prawa w katalogu domowym 755/644).

Dysk N: \\oceanic\private
Katalog użytkownika (prawa 700/600) dostępny również w katalogu domowym na serwerze oceanic.wsisiz.edu.pl.

Dysk O: \\oceanic\office2000
Programy instalacyjne (np. SAS, SPSS) dostępne również w katalogu /opt/windows/office2000 na serwerze oceanic.wsisiz.edu.pl.

Dysk P: \\oceanic\staff
Materiały umieszczane przez nauczycieli akademickich potrzebne w trakcie zajęć dostępne również w katalogu /opt/windows/staff na serwerze oceanic.wsisiz.edu.pl.

Dysk Q: \\oceanic\staff\software
Programy instalacyjne, które ze względu na wielkość nie mogły być umieszczone na dysku O: dostępne również w katalogu /opt/windows/staff/software na serwerze oceanic.wsisiz.edu.pl.

Dysk \\mask\public
miejsce do wymiany plików dla specjalności Grafika, Bazy Danych dostępne (w trybie tylko do odczytu) również w katalogu /opt/windows/public na serwerze beabourg.wsisiz.edu.pl.

Dysk \\beabourg\private
(dawniej \\mask\private) miejsce przeznaczone na trzymanie dużych ilości danych dla specjalności Grafika, Bazy Danych dostępne również w katalogu domowym na serwerze beabourg.wsisiz.edu.pl.

Dysk \\nazwa_serwera\username
dostęp do katalogu domowego na danym serwerze (gdzie username jest identyfikatorem użytkownika).

Dodawanie dysku sieciowego

1. Wchodzimy w Mój komputer (Menu Start -> Mój komputer)

2. Z paska menu wybieramy zakładkę Narzędzia a następnie Mapuj dysk sieciowy.

3. W oknie “Mapowanie dysku sieciowego” wybieramy literę dysku (nie może być zajęta) na jakiej chcemy podłączyć dysk sieciowy. Następnie wpisujemy ścieżkę do zasobu z którym chcemy się połączyć i klikamy OK.

4. Pojawi nam się okno logowania. Wpisujemy w nim swój login oraz hasło systemowe, a następnie klikamy OK.

5. Jeżeli posiadamy dostęp do konkretnego zasobu, wyświetli nam się okno z zawartością nowo dodanego dysku.

Pojemność dysku sieciowego

Jeśli chcesz zwiększyć pojemność swojego dysku sieciowego wyślij e-maila na adres admin@wit.edu.pl. W treści wpisz dokładne uzasadnienie dlaczego miejsce miałoby być powiększone.