Konfiguracja konta ePUAP w aplikacji UBI

Z WikiWit
Skocz do: nawigacja, szukaj

Szczegóły konfiguracji konta ePUAP w aplikacji UBI

Założenie konta na platformie ePUAP za pomocą zewnętrznego dostawcy tożsamości

W przypadku posiadania konta w banku PKO BP, Inteligo, PeKaO SA, ING albo Millenium można zarejestrować się bez konieczności potwierdzania danych - cała procedura realizowana jest po stronie banku. Jest to najwygodniejszy i najprostszy sposób na założenie konta → zarejestruj się.

Założenie konta na platformie ePUAP

  1. Aby założyć konto w systemie ePUAP należy wejść na stronę www.epuap.gov.pl i wybrać opcję Zarejestruj się. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami umieszczonymi na stronie.
  2. Po założeniu konta należy utworzyć profil zaufany. W tym celu należy zalogować się na swoje konto w systemie ePUAP i wybrać opcję Moje konto → Moje profile zaufane → Złóż wniosek.
  3. Po sprawdzeniu danych w formularzu należy kliknąć przycisk Wyślij wniosek. Po wysłaniu wniosku należy udać się do punktu potwierdzającego w terminie do 14 dni w celu potwierdzenia profilu zaufanego. Lista punktów potwierdzających znajduje się na stronie systemu ePUAP → Moje konto → Profil zaufany → Lista punktów potwierdzających.

Pod adresem www.epuap.gov.pl znajduje się film instruktażowy przedstawiający szczegółowo proces zakładania i potwierdzania profilu zaufanego.

Posiadanie numeru PESEL jest niezbędne do założenia konta. Więcej informacji o uzyskaniu numeru dla cudzoziemców zamieszczono na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Weryfikacja konta ePUAP

  1. W celu zarejestrowania konta ePUAP w systemie UBI2 należy wypełnić i wysłać formularz z systemu ePUAP. W tym celu należy zalogować się w systemie ePUAP i przejść na stronę www.wit.edu.pl/epuap, a następnie wybrać formularz Potwierdzenie przypisania konta ePUAP.
  2. W formularzu pola imię i nazwisko uzupełnią się automatycznie. Należy jedynie wpisać nr albumu w pole Nr albumu i kliknąć przycisk Zapisz i przejdź dalej.

Formularz potwierdzający konto ePUAP

  1. Na kolejnej stronie należy podpisać dokument profilem zaufanym. W tym celu należy kliknąć przycisk Podpisz profilem zaufanym, a następnie Użyj tego profilu do podpisu.
  2. Po wpisaniu kodu potwierdzającego, który otrzymasz mailem lub SMS'em należy kliknąć przycisk Zatwierdź a następnie Dalej.
  3. Na kolejnej stronie należy kliknąć przycisk Wyślij.
    W tym momencie formularz potwierdzający zostanie wysłany. Jeśli podane dane są prawidłowe w przeciągu godziny otrzymasz maila potwierdzającego zakończenie procesu weryfikacji, a w systemie UBI2 zostanie zapisany Twój login z ePUAP i adres skrytki zgodny z ustawionym adresem odpowiedzi. Jeśli podane dane są nieprawidłowe otrzymasz wiadomość na swoją skrytkę w systemie ePUAP ze szczegółowymi informacjami.